W naszych piecach można spalać każdy gatunek drewna i brykiet drzewny produkowany bez stosowania sztucznych lepiszczy i klejów. Najważniejsze jest to, aby używane paliwo było suche! Tylko suche drewno zapewnia dobre parametry pracy dla pieca i kanału dymowego, dając jednocześnie użytkownikowi maksymalne ciepło, które jest dla Państwa najważniejsze.

O tym, czy dane drewno będzie suche na okres grzewczy decyduje kilka czynników:

- kiedy było ścinane (ścięte w zimie ma naturalnie mniej wody),

- czy jest pocięte na drobne kawałki i przerąbane (drewno nie porabane schnie tylko "bokiem" ponieważ kora zatrzymuje wodę),

- kiedy było zakupione - zakup jesienią gwarantuje, że drewno będzie "mokre" - ze świecą szukać sprzedawców , którzy sezonują drewno. Jeżeli sprzedawca gwarantuje, że ma suche drewno proponujemy zakup wilgotnościomierza w celu weryfikacji jego zapewnień.

- jeżeli spóźniliście się Państwo z zakupem drewna proponujemy palić brykietem - brykiet zawsze jest "suchy",

- pocięte i porąbane drewno musi być składowane w przewiewnym i najlepiej nasłonecznionym miejscu co najmniej jeden rok. W wigotnej piwnicy drewno nigdy nie wyschnie!

- nie polecamy do spalania dębu, ponieważ wymaga co najmniej trzech lat suszenia, a zawarte w nim garbniki mogą powodować korozję żeliwa, kanału dymowego i rur odprowadzających spaliny.